Zadavatel/Zpracovatel ODS

Postavme kraj
na nohy!

Lubomír Traub, MSc.kandidát na hejtmana

Změňme to spolu

Logo ODS

Naši lidé

Ing. Stanislav Blaha

starosta města Uherské Hradiště, poslanec Parlamentu České republiky

Bydliště: Uherské Hradiště

Politická příslušnost: Občanská demokratická strana

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Zlínský kraj je můj domov. Žiju tady přes 50 let a znám tu každý kout. Od lidí v poslední době často slýchávám, že mají pocit, že kraj, ve kterém se narodili a žijí, jim hází klacky pod nohy. Že jim nikdo nenaslouchá. Že se místo práce ti nahoře jen hádají o malichernostech. Vidím to stejně. Zlínský kraj zamrznul i se spoustou problémů, které nikdo neřeší. To chci změnit, aby se tu lidem znovu dobře žilo.

Co chci změnit v regionu

Žiju ve Zlínském kraji přes 50 let a znám ho jako své boty. A v poslední době mám čím dál silnější pocit, že to tady nefunguje. Vlaky na sebe nenavazují, s autobusy je pořád problém, nové cesty se nestaví a staré neopravují. Hradišťáci se nemůžou dostat do Zlína a naopak – a to je jen špička ledovce. Jak mají lidé jezdit do práce, za rodinou, nebo na výlety, když to nejde vlakem, autem, autobusem, ani na kole? Chci funkční dopravu, moderní autobusy a vlaky, spojení mezi městy, které lidem vyhovují, hustší síť cyklostezek a cesty místo tankodromů.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Jsem starosta Uherského Hradiště. Svou práci dělám rád a je pro mě důležité vidět její výsledky – spokojené a šťastné lidi. U nás v Hradišti to jde, tak proč by to nemohlo jít i v celém kraji? Když je problém, řešíme ho – takhle jednoduché to je. Nezavíráme před ním oči, nevedeme o něm debaty bez konce, nehádáme se s každým, kdo jde kolem. Nejsem expertem na všechno a ani to není v mých silách. Když je potřeba, nechám si poradit, šikovných lidí s dobrými nápady žije u ve Zlínském kraji dost. A to je myslím to hlavní, co teď potřebujeme a mohu nabídnout – naslouchat lidem a skutečně řešit jejich problémy.

Profesní CV

Dlouhá léta jsem podnikal. Vyjížděl z domu brzo ráno a vracel se pozdě večer, dny trávil v autě, které mi bylo kanceláří i pracovnou. V našem regionu proto znám každý kout. Vystudovanou mám strojní fakultu VUT. Z Brna jsem se ale prakticky hned po vysoké vrátil zpátky k nám, do Zlínského kraje. No a posledních několik let si plním svůj dětský sen – starám se o město, kde jsem se narodil a je mojí srdcovkou. Jsem starostou Uherského Hradiště. Od roku 2017 bojuju za náš kraj i v Poslanecké sněmovně.

Osobní profil

Mám skvělou ženu a tři děti. Volný čas nejraději trávím s nimi na výletech po Česku, nebo blízkém zahraničí. A když nejsem na úřadě nebo s rodinou, najdete mě na Štěrku, kde rybařím. To je moje velká vášeň a koníček. Sednout si tu na lavičku, pozorovat západ slunce, poslouchat ticho ryb a kouřit dýmku, je pro mě největší relax.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace