Zadavatel/Zpracovatel ODS

Postavme kraj
na nohy!

Lubomír Traub, MSc.kandidát na hejtmana

Změňme to spolu

Logo ODS

Blog

ODS ve Zlínském kraji povede Lubomír Traub

Občanská demokratická strana zná svého lídra pro podzimní volby do Zastupitelstva Zlínského kraje.

Stal se jím člen zlínské ODS Lubomír Traub. Jedenapadesátiletý finanční manažer má téměř třicetileté zkušenosti z oblasti obchodu, zejména z finančního segmentu v prostředí nadnárodních bank a pojišťoven. "Chci v našem kraji  zodpovědnou a smysluplnou finanční politiku, bez prázdných slibů a populistických hesel." ODS tak reaguje na své vystoupení z krajské koalice poté, co došlo k zásadnímu nedodržení koaliční smlouvy schválením výstavby nové nemocnice. Podle krajské ODS se jedná o nezodpovědný krok z hlediska zadlužení kraje a zcela postrádá analýzu dalších možných řešení. "Od začátku se zde tendenčně prosazuje jediné řešení. Na sociálních sítích se šíří videa, která hraničí s propagandou. Jedná se o velký projekt a naším cílem bude vrátit ho zpět k jednacímu stolu, dopracovat veškeré materiály potřebné pro zodpovědné posouzení a vyhodnocení a teprve poté najít nejvhodnější řešení," doplňuje lídr ODS a kandidát na hejtmana Traub. Zdravotnictví bude jistě jedním z hlavních témat podzimních voleb. "Chci pro nás zajistit odpovídající zdravotní péči a zaměstnanost v oboru zdravotnictví, abychom se nemuseli bát chybějících lékařů, sester a zdravotního personálu. Chci zodpovědné posouzení všech možností dalšího rozvoje zázemí pro zdravotní péči tak, abychom se nemuseli obávat vejít do budov a ambulancí, ale zároveň nedovolím nesmyslně zadlužit naši a také budoucí generaci plýtváním veřejnými prostředky," uzavírá téma zdravotnictví Lubomír Traub.

 

ODS bude cílit především na změnu v přístupu vedení kraje k partnerům, opozici i občanům. "Chci, aby se do krajské politiky vrátila slušnost a respekt k lidem a zákonům. Politika ODS je mi velmi blízká a koresponduje právě s těmito hodnotami a principy," přibližuje Traub. Velkými tématy bude i doprava, investice, sociální oblast a další. "Mám dlouholeté zkušenosti z finanční sféry, konkrétně z bankovnictví a pojišťovnictví. Právě proto bych se chtěl věnoval oblasti krajských financí, ve které chci nastavit podmínky tak, aby veškeré finanční prostředky byly odpovídajícím způsobem alokovány ve prospěch všech oblastí veřejného života. Budu podporovat zacílení na konkrétní uživatele a rozhodně zamezím bezhlavému plýtvání veřejných finančních prostředků," vysvětluje Lubomír Traub. Krajská ODS proto sestavila svou kandidátku jako vyvážený tým schopných lidí jak z prostředí komunální politiky, která je té krajské velmi blízká a právě starostové obcí a měst do ní často pronikají, tak z odborníků na daná témata, kteří jsou úspěšní ve svých oborech. V následujících dnech ODS představí garanty pro jednotlivé oblasti z volebního programu. Celou kandidátku najdete ZDE.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace