Zadavatel/Zpracovatel ODS

Postavme kraj
na nohy!

Lubomír Traub, MSc.kandidát na hejtmana

Změňme to spolu

Logo ODS

Naši lidé

Bc. Roman Kalabus

manažer cestovního ruchu, podnikatel

Bydliště: Vsetín

Politická příslušnost: Občanská demokratická strana

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Dlouhodobě se zabývám cestovním ruchem, rozvojem sportovní a volnočasové infrastruktury a myslím si, že i s viditelnými velmi pozitivními výsledky. Velmi mě mrzí, že Zlínský kraj za poslední období v této oblasti podobně jako v ostatních nekonal zhola nic, což jen prohloubilo rozdíl mezi našim krajem a ostatními kraji v České republice. Mým cílem je nesoustředit se pouze na jednu problematiku zdravotnictví, ale vnímat celý kraj v komplexní návaznosti a především hrát v rozvoji kraje podle pravidel, ne osobních zájmů.

Co chci změnit v regionu

Cestovní ruch a volný čas byl odsunut na okraj zájmů politických reprezentantů kraje. Toto je potřeba okamžitě změnit, sledovat evropské a světové trendy a jejich aplikací do regionu pomoci podnikatelům, neziskovkám a obyvatelům tak, aby to bylo v souladu se zdravým životním stylem, který hraje čím dál tím větší roli při zdraví obyvatel. Zkusme tuto oblast nepodceňovat a pojďme to změnit. Potenciál území a jedinečná kulturní identita území k tomu nabádá. Pojďte ji se mnou uchopit a dostat se zpět na špici v rámci ČR. Doprava je plně spojena s kvalitou života a životního prostředí. Bylo slíbeno mnoho investic do silniční sítě, do cyklostezek, do železnice. A co se podařilo? Pouze opravit několik kilometrů silnic, žádné nové úseky nebyly vybudovány. Podpora cyklodopravy je nulová, což potvrdilo třeba i výběrové řízení za zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje, kde se s přepravou kol i přes apely starostů a třeba i můj osobní apel opět neřešilo. Pojďme i v této oblasti více vnímat potřeby regionů a neschovávejme se jen za stavbu nemocnice.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Cestovní ruch, sport, volný čas, cyklodoprava… V tom všem se cítím silný a mám v těchto oblastech konkrétní výsledky.

Profesní CV

Vystudoval jsem SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí, jsem absolventem Univerzity Palackého v Olomouci ze specializací na cestovní ruch. Profesně se věnuji projektům v cestovním ruchu, především v cykloturistice a cyklodopravě a při tvorbě a realizací produktů cestovního ruchu. Jsem autorem či spoluautorem mnoha významných projektů v CR, např. Cyklostezka Bečva z Velkých Karlovic do Vsetína, centra pro horská kola nejen na Valašsku, ale po celé České republice. Zároveň jsem spoluautorem projektů údržby zimních běžeckých tras. Získal jsem ocenění Osobnosti cestovního ruchu Zlínského kraje pro rok 2018, tři mnou realizované produkty získali ocenění Hit sezóny udělené Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy. Působím jako zastupitel ve Vsetíně, jsem předsedou MS ODS Vsetín a členem Oblastní rady ODS Vsetín. V zimním období pracuji na Horské službě na Javorníkách.

Osobní profil

Ženatý, dvě děti, cestování, sport – vysokohorská turistika, horská kola, skialpinismus, expediční cestování, vaření, psaní cestovatelského blogu.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace