Zadavatel/Zpracovatel ODS

Postavme kraj
na nohy!

Lubomír Traub, MSc.kandidát na hejtmana

Změňme to spolu

Logo ODS

Naši lidé

Bc. Markéta Blinková

koordinátorka projektů, PR manažerka Mobilního hospice

Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Politická příslušnost: Občanská demokratická strana

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Nelíbí se mi, kam jsme se my a bohužel naše děti 30 let po revoluci dostali – bující státní aparát, arogance moci, nepřehledná nařízení, regulace a zákazy, účelové dotace spřáteleným firmám.... Chci takový stát a kraj, který garantuje bezpečí svých občanů, buduje infrastrukturu a nabízí kvalitní služby. Rozvoj našeho kraje naprosto stagnuje, potřebujeme se vrátit do TOP 5.

Co chci změnit v regionu

Obyvatelé Zlínského kraje doplácejí na to, že stát není schopen efektivně a rychle budovat dopravní infrastrukturu, především dálnice. Výsledkem je malá mobilita a z toho plynoucí nízké mzdy, málo pestrá nabídka pracovních příležitostí, což vede ke stěhování mladých rodin mimo Zlínský kraj. Toto se musí změnit prioritně.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Dlouhodobě se věnuji sociální oblasti profesně, vnímám přešlapy kraje v určování priorit sociálních služeb, nestabilitu jejich financování a především absenci funkčního, efektivního a dostupného pokrytí kraje sociálními službami. Další oblastí, která zaznamenala velký úpadek, je cestovní ruch (obecně), který byl v minulosti vlajkovou lodí Zlínského kraje.

Profesní CV

Gymnázium, VŠ – andragogika, od roku 2006 v komunální a krajské politice, 2006 - 2010 místostarostka Rožnova pod Radhoštěm, 2010 - 2014 starostka Rožnova pod Radhoštěm, od roku 2014 zastupitelka RpR. V letech 2010 - 2012 jsem byla členkou krajského zastupitelstva.

Osobní profil

Šťastně vdaná, 2 dcery. Baví mě cestování, setkávání s přáteli a myslivost.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace